SDATA

بازار سفر‌های درون شهری تهران چقدر است؟

 

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
منبع: تک رسا

 

امروز بیش از ۲۰ اپ درخواست خودرو و بالای ۱۰ اپ درخواست پیک موتوری در ایران و الاخصوص در تهران وجود دارد که تعدادی از این اپ‌ها هر دو سرویس را ارایه می‌دهند. بازار این استارتاپ‌ها و تاکسیرانی چیزی در حدود ۳۶ تا ۷۲ میلیارد تومان در روز است.

 ۴.۴۵ میلیون خودرو و ۳.۵ میلیون موتور در تهران

تهران ظرفیت ۷۵۰ هزار خودرو را دارد اما ۴ میلیون خودرو در تهران است، به علاوه‌ی ۴۵۰ هزار خودرو که روزانه از شهر‌های اطراف به تهران تردد می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت ۴.۴۵ میلیون خودرو تهران وجود دارد. ۳.۵ میلیون موتور نیز در تهران تردد میکند. در نتیجه تعداد کل وسایل نقلیه خصوصی (خودرو و موتور) به ۷.۹۵ میلیون می‌رسد. در تهران ۷ هزار اتوبوس نیز در ناوگان حمل و نقل عمومی است.

 ۱۸ میلیون سفر درون شهری در تهران و ۷.۲ میلیون سفر برای بخش خصوصی و تاکسیرانی

تخمین زده می‌شود که در تهران روزانه مردم ۱۸ میلیون سفر درون شهری انجام می‌دهند. که ناوگان عمومی ۶۰٪ آن را بر عهده دارد. در نتیجه ۷.۲ میلیون سفر در روز در تهران برای تاکسیرانی و اپ‌های درخواست خودرو و موتور باقی می‌ماند.

 بازار سفر‌های درون شهری می‌تواند بین ۱۳،۱۴۰ تا ۲۶،۲۸۰ میلیارد تومان باشد

اگر ارزش هر سفر مینیمم ۵ تا ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شود(بر اساس برخی آمار‌های غیر رسمی ارزش هر سفر ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان) ارزش این بازار تنها در تهران ۳۶ تا ۷۲ میلیارد تومان در روز و ۱۳،۱۴۰ تا ۲۶،۲۸۰ میلیارد تومان در سال خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir