SDATA

پزشکان، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها

پزشکان، بیمارستان‌ها و داروخانه‌هاپزشکان، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها از مؤلفه‌­های اصلی نظام مراقبت­‌های بهداشتی هستند. مخارج بیمارستان­‌ها و پزشکان پیوسته به طور مکرر در بحث­‌های عمومی مطرح می­‌شود که نمایانگر اهمیت بالای این عوامل برای هر نظام و سیاست بهداشتی می­‌باشد. پزشکان، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها عمدتاً فعالیت­‌های حرف‌ه­ای خود را در زمینه پیشگیری، تشخیص، معالجه و پسادرمانی و یا پیگیری پس از درمان بیماری‌­ها و آسیب‌­ها به انجام می‌رسانند. حرفه پزشکی جزو یکی از قدیمی­‌ترین مشاغل در تاریخ بشر بشمار می­‌رود. امروزه به دلیل فراوانی انواع بیماری­‌ها و شرایط بهداشتی و گزینه­‌های مختلف درمانی، پزشکان اغلب در یک زمینه تخصص لازم را کسب می‌نمایند. فراوانی پزشکان عبارت است از تعداد پزشکان در میان گروه مشخصی از جمعیت که همواره به عنوان شاخصی مهم برای دسترسی به مراقبت­‌های بهداشتی در یک کشور مورد بررسی قرار می­‌گیرد.

بیمارستان­‌ها مؤسسات درمانی هستند که در آن­‌ها پزشکان، جراحان و پرستاران خدمات پزشکی از قبیل تشخیص، معالجه و درمان را به بیماران ارائه می­‌دهند. بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می­‌کنند در دو گروه طبقه­‌بندی می‌شوند. بیماران سرپایی که مداوای آن­‌ها به مدت یک شب صورت می­‌گیرد و بیماران بستری که بیشتر از یک شب در بیمارستان تحت درمان قرار می­‌گیرند. تسهیلات بیمارستانی به دو بخش «غیرانتفاعی» و «انتفاعی» تقسیم می‌شوند. اکثر بیمارستان­‌ها در واقع مؤسسات غیرانتفاعی هستند که هزینه­‌های آن­‌ها توسط بخش دولتی و یا سازمان­‌های خیریه تأمین می­‌شوند. به‌علاوه، بیمارستان­‌ها در دو نوع عمومی و تخصصی نیز طبقه­‌بندی می­‌شوند.

داروخانه­‌ها مهم­‌ترین مکان برای توزیع دارو در بین بیماران هستند. داروسازان مسئولیت ترکیب، توزیع و همچنین استفاده ایمن و کارآمد از مواد دارویی را به عهده دارند. امروزه انواع مختلفی داروخانه­ مانند داروخانه‌­های عمومی، داروخانه‌­های بیمارستانی، داروخانه درمانگاه­‌های سرپایی، داروخانه­‌های کلینیک‌­ها و غیره وجود دارد. در حال حاضر به مدت یک دهه و نیم، داروخانه­‌های اینترنتی در سراسر جهان محبوبیت روزافزونی داشته‌اند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir