SDATA

وضعیت سلامت

وضعیت سلامتوضعیت سلامت معمولاً وضعیت عمومی ذهن و بدن هر فرد را توصیف می­‌کند. سلامتی در تضاد با درد، آسیب و بیماری است. سازمان جهانی بهداشت نیز وضعیت سلامت را این‌گونه تعریف می­کند: «سلامتی یعنی برخورداری از صحت کامل جسمی، روحی و اجتماعی و فقط جنبه بیماری یا ضعف جسمانی در تعریف سلامتی مد نظر نیست.» عناصر فراوانی وضعیت سلامتی افراد را تعیین می­‌کنند. از جمله این عناصر تأثیرگذار می­‌توان به درآمد، وضعیت اجتماعی، تحصیلات، شرایط کاری، زیرساخت­‌ها و همچنین محیط ­‌های اجتماعی و فیزیکی اشاره نمود. ژنتیک، زیست­‌شناسی، فرهنگ و جنسیت از دیگر عناصر مهمی هستند که باید در زمینه سلامتی مورد توجه قرار گیرند.

ابتلا به انواع بیماری­‌ها، یکی از شایع­‌ترین دلایل مرگ و میر در سراسر جهان می­‌باشد. به عنوان مثال، بیش از هشت میلیون نفر در سال ۲۰۱۲ تنها بر اثر سرطان از دنیا رفته‌­اند. بسیاری از بیماری­‌ها بدون اینکه به طور مستقیم موجب مرگ و میر شوند، بر سلامتی افراد تأثیر می­‌گذارند. آسم و دیابت نمونه­‌های بارزی از بیماری­‌هایی هستند که روزانه سلامتی صدها میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می‌­دهند و در عین حال نیاز به پرداخت هزینه­‌های درمانی بالا از سوی بیماران دارند. سن و جراحات از جمله مهم­ترین عوامل مؤثر بر وضعیت سلامتی هستند. با افزایش سن، خطر ابتلا به برخی بیماری­‌ها به سرعت بیشتری افزایش می­‌یابد.

پیشگیری و درمان معیار­هایی هستند که به ترتیب برای سنجش حفظ سلامتی افراد و نیز بهبود وضعیت نامناسب بهداشت فردی مورد استفاده قرار می­‌گیرند. انواع واکسیناسیون از جمله شناخته­‌شده‌­ترین روش­‌های پیشگیری­ هستند که در واقع از بروز بیماری احتمالی در آینده جلوگیری می­‌کنند. از سوی دیگر، معمولاً در زمان مشاهده بیماری و پس از تشخیص مشکلات سلامتی، روش‌­های درمانی و معالجه انجام می‌­شود. تجویز دارویی بخش قابل‌توجهی از روش­های درمانی را تشکیل می­‌دهد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir