SDATA

نرم‌افزار

نرم‌افزار

در کمتر از یک قرن در عین عدم موجودیت محصولات نرم‌افزاری، به یک‌باره بازار نرم‌­افزار به صنعتی چند میلیارد دلاری تبدیل شده­‌است. براساس بررسی­‌های صورت گرفته به کمک مدل بازار فن­آوری اطلاعات، در حال حاضر میزان درآمد بازار جهانی نرم‌‌­افزار بالغ بر ۴۸۱ میلیارد دلار می‌­باشد.

امروزه این نرم‌­افزار مبنای عملکرد بسیاری از دستگاه‌های مدرن مانند رایانه‌­های شخصی، تلفن‌­های هوشمند، تبلت‌ها و ابزار رهیابی را تشکیل می­‌د‌هد که در زندگی روزمره خود تا حد زیادی به آن­‌ها متکی هستیم. در آینده ابزار و وسایلی، مانند لوازم خانگی، ساعت، ماشین و حتی عینک، هر چه بیشتر به دستگاه­‌های «هوشمند» تبدیل می­‌شوند، و در نتیجه بازار محصولات نرم‌افزاری همچنان به گسترش و تکامل خود ادامه می­‌دهد.

با توجه به سرعت بالای توسعه این صنعت که در طی یک دهه گذشته مشاهده شده‌­ است، مهیج‌­ترین آمار تصور این مسئله است که صنعت نرم‌افزار در مدت زمان ۱۰ سال دیگر چه ویژگی­‌ها و قابلیت‌هایی را خواهد داشت.

برخی از بزرگ­‌ترین شرکت­‌های صنعت نرم افزار امروزه شامل شرکت­‌های مایکروسافت Microsoft، آی بی ام IBM، اوراکل Oracle، سیلزفورس Salesforce و شرکت آلمانی اس‌­آپ SAP هستند که همگی دارای درآمدهای میلیارد دلاری می­‌باشند.

از سوی دیگر، یکی از پیشرفت­‌هایی که اخیراً در صنعت نرم‌­افزار صورت گرفته‌­ا‌ست، در واقع افزایش تعداد برنامه­‌نویسان آزادکار به منظور ایجاد نرم‌­افزار، به ویژه‌اپلیکیشن­‌های مختلف برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌­ها می­‌باشد. دلیل عمده این که برنامه‌نویسی به مراتب دست‌یافتنی­‌تر است، به طور عمده دسترسی اکثر افراد به کامپیوتر و برخورداری کافی از زمان و اراده یادگیری می­‌باشد.

آمار مربوط به سیستم عامل­‌ها

در عین حال با نگاهی به آمار مربوط به سیستم عامل­‌ها مشخص می‌­شود که، بازارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند و در کنترل تعداد معدودی از شرکت­‌های بزرگی قرار دارند. بازار سیستم عامل­‌های تلفن هوشمند در کنترل سیستم آندروید گوگل است و همچنین سیستم عامل iOS از سوی شرکت اپل Apple با فاصله کمی از گوگل در جایگاه دوم می‌باشد. در بازار سیستم عامل تبلت، شرکت اپل در مقابل اندروید، مدت زمان طولانی­‌تری جایگاه خود را حفظ نموده‌­است، درحالی­‌که هر دو بر چشم‌­انداز بازار این محصولات مسلط بوده­‌اند. با این وجود، در دنیای رایانه­‌های شخصی، شرکت مایکروسافت برندی نام­دار و دارای بیش از ۸۰ درصد از بازار مشترک با محصولات مختلف ویندوز می­‌باشد.

اندازه بازار جهانی سیستم عامل با استفاده از مدل بازار فن­آوری اطلاعات حدود ۳۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ تخمین‌­زده ­شده­‌است و پیش‌­بینی می­‌شود تا سال ۲۰۲۱ تنها کمی بیشتر و به میزان تقریبی ۳۷ میلیارد دلار افزایش یابد.

نرم­‌افزار انترپرایز Enterprise، نوعی از نرم­‌افزار است که به کسب و کارها کمک می­‌کند تا اهداف شرکتی خود را تحقق بخشند، همچنین برای شرکت­‌های بزرگ نرم­‌افزاری به عنوان میدانی برای عرضه محصولات کاربرد دارد. اندازه بازار نرم­‌افزار جهانی تجارت، که شامل برنامه­‌ریزی منابع سازمانی (ERP) و نرم­‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می‌­باشد، در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۳ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده‌­است. فروشندگان پیشرو مدیریت ارتباط با مشتری شامل شرکت­‌های Salesforce، Oracle و شرکت آلمانی اس‌­آپ SAP هستند، که نقش­ عمده‌­ای در بازار برنامه‌­ریزی منابع انسانی به عهده دارند. مدیریت منابع انسانی (HRM)، مدیریت زنجیره تأمین (SCM)، هوش تجاری (BI) و مدیریت فرآیند تجارت (BPM) نیز در این طبقه­‌بندی قرار دارند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir