SDATA

موسسات مالی

موسسات مالی

در بخش موسسات مالی، داده­‌های آماری درباره ارائه­‌دهندگان خدمات مالی ارائه می­‌شود که نقش بسیار اساسی در  زندگی مالی افراد دارند. موسسات مالی مؤسساتی هستند که خدمات مالی را به اعضا و مشتریان ارائه می‌­دهند. این‌گونه موسسات تمرکز خود را در درجه اول بر اجرای معاملات مالی، و به طور عمده سرمایه‌­گذار‌‌‌ی‌­ها، سپرده‌­ها و وام‌­هاقرار می‌دهند.

تقریباً همه افراد در برهه خاصی از زمان نیازمند خدمات مؤسسه مالی می­‌باشند و اکثر افراد نیز به طور منظم امور مالی خود را از طریق این موسسات انجام می‌دهند. در معنای متعارف آن، موسسات مالی از سازمان­‌هایی مانند بانک­‌ها، اتحادیه­‌های شرکت­‌ها، شرکت‌­های بیمه و نمایندگی­‌های سرمایه­‌گذاری تشکیل شده‌اند؛ این نهادهای گوناگون که نقش اصلی مؤسسات مالی را به انجام می‌­رسانند، به عنوان واسطه­‌های مالی عمل می‌­نمایند. عملکرد واسطه­‌های مالی معمولاً به گونه­‌ای است که به طور غیرمستقیم میزان نقدینگی را در کانال­‌های پولی میان سپرده­‌های وام­‌دهندگان و برداشت‌­های وام­‌گیرندگان تعدیل می­‌نمایند.

دریافت­‌کنندگان سپرده‌ها­ در بخش مؤسسات سپرده‌­گذاری قرار دارند که در یک بیان کلی، یکی از سه نوع عمده مؤسسات مالی می­‌باشند. در حقیقت گیرندگان سپرده­‌گذاری‌­ها  وظیفه پذیرش، مدیریت و وام‌­دهی را به عهده دارند. انجمن­‌های ساختمانی، اتحادیه­‌های شرکت­‌ها، بانک­‌ها و اتحادیه­‌های اعتباری معمولاً تحت شمول این دسته از مؤسسات مالی قرار می­‌گیرند. مؤسسات پیمانکاری به امور شرکت­‌های بیمه و صندوق­‌های بازنشستگی رسیدگی می‌­نمایند و همچنین جزو شاخه­ اصلی مؤسسات مالی محسوب می‌­شوند. در نهایت آمار سایر مؤسسات سرمایه‌­گذاری مورد بررسی قرار می‌­گیرند که عبارتند از کارگزاری‌ها، بانک­‌های سرمایه‌­گذاری و کارفرمایان.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir