SDATA

مدیریت پسماند

در این بخش مهم­‌ترین و به روزترین داده­‌های مربوط به صنعت مدیریت پسماند ارائه می­‌شود. مدیریت پسماند مربوط به ضایعاتی است که بیشتر به عنوان زباله، خاکروبه یا آشغال شناخته می­‌شوند و به دو بخش خطرناک و غیرخطرناک تقسیم می‌شوند. زباله­‌های خطرناک می­‌توانند مایعات، جامدات، لجن نیمه جامد یا گازهایی باشند که اغلب یک یا چند ویژگی خاص از قبیل اشتعال­‌پذیری، واکنش‌­پذیری، خوردگی و سمیت را از خود بروز می­‌دهند.

درحالی‌که زباله­‌های خطرناک باید در مخازن یا ظروف ایمن نگهداری شوند، می‌­توان زباله­‌های غیرخطرناک را در محل­‌های دفن زباله یا تجهیزات سوزاندن زباله نیز دفع نمود. شرکت فراملیتی فرانسوی خدمات محیط زیست وئولیا Veolia، شرکت مدیریت پسماند Waste Management و شرکت جمع­‌آوری زباله Republic Services از جمله بزرگ‌ترین شرکت­‌های مدیریت پسماند در سراسر جهان محسوب می‌­شوند.

زباله­‌ای که در بخش مسکونی تولید می­‌شود، زباله جامد شهری (MSW) نامیده می‌­شود که شامل مواد غذایی، بسته‌­بندی، رایانه و یخچال می‌باشد. بسیاری از موادی که در نهایت به جریان زباله وارد می­‌شوند قابلیت بازیافت دارند. فلزات آهنی و غیرآهنی از گران­‌ترین کالاهای قابل بازیافت هستند.

بسیاری از صنایع اقدام به جمع­‌آوری قراضه از زباله­‌ها، اتومبیل­‌های خراب شده، ساختمان­‌های متلاشی شده یا منابع صنعتی دیگر نموده­‌اند. استفاده از مواد بازیافتی همچنین مزایای زیست محیطی مانند صرفه­‌جویی در مصرف انرژی و کاهش مقدار مواد دفعی تولیدشده در جریان پسماندهای جامد شهری را فراهم می­‌نماید. آمار بالاترین میزان نرخ بازیافت زباله در کشورهای اروپایی متعلق به کشورهای اتریش، آلمان و بلژیک می­‌باشد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir