SDATA

محصولات و بازار دارویی

محصولات و بازار داروییصنعت داروسازی مسئولیت توسعه، تولید و بازاریابی محصولات دارویی را به عهده دارد. بنابراین، اهمیت عظیم محصولات و بازار دارویی به عنوان بخش جهانی کاملاً بارز است. طبق آمار فعلی، میزان درآمد کل صنعت دارویی در سراسر جهان نزدیک به یک تریلیون دلار بوده است. در این میان، داروهای دارای ثبت اختراع و برند تاکنون بیشترین سهم از درآمد محصولات دارویی را به خود اختصاص می­‌دهند. از سوی دیگر، دسترسی تعداد افراد بیشتری به محصولات دارویی عمومی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

بر اساس فروش داروهای تجویز شده در نسخه­‌های بیماران، شرکت داروسازی آمریکایی فایزر Pfizer، مستقر در نیویورک، بزرگترین شرکت دارویی جهان می­‌باشد. در سال ۲۰۱۲، این شرکت ۴۷ میلیارد دلار فروش خالص درآمدزایی داشته است، درحالی‌که کل درآمد دارویی جهان نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار بوده است. سایر رقبای برتر جهانی عبارتند از شرکت آمریکایی جانسون و جانسون Johnson & Johnson، مرک و ابوت Merck and Abbott. همچنین در حال حاضر شرکت­‌های نوارتیس Novartis و روشه Roche از سوئیس، شرکت­‌های گلکسوسمیت کلاین GlaxoSmithKline و آسترازنکا AstraZeneca از انگلستان و شرکت فرانسوی سانوفی Sanofi پنج رقیب بزرگ اروپایی در صنعت داروسازی می­‌باشند.

بیشترین میزان درآمدزایی در میان تمامی طبقه­‌بندی­‌های درمانی در بخش انکولوژیک و بیماری‌­های غدد ارائه می‌شود. در سال ۲۰۱۲، بیش از ۶۰ میلیارد دلار از درآمد این صنعت از طریق فروش داروهای بیماری­‌های سرطان در سراسر جهان به دست آمده است. سایر طبقه­‌بندی­‌های درمانی پرفروش برای محصولات دارویی در صنعت داروسازی داروهای ضد درد، ضد فشار خون و ضد دیابت بوده‌اند.

بخش محصولات و بازار دارویی بیش از هر صنعت دیگری تا حد زیادی به کیفیت بخش تحقیق و توسعه وابسته می‌­باشد. شرکت‌های برتر دارویی تا ۲۰ درصد از درآمد خود را صرف سرمایه‌­گذاری در اقدامات تحقیق و توسعه می­‌نمایند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir