SDATA

فناوری و مخابرات

یکی از برجسته‌ترین تحولات در زمینه مخابرات و فناوری در چند دهه گذشته توانمندسازی افراد برای برقراری ارتباط سریع­‌تر و از راه‌­های متعدد در اوقات پرمشغله بوده است. ارتباطات و رابطه روزافزون آن با پویایی، به مهم‌ترین پیشرفت ارتباطات در سال‌های اخیر تبدیل شده است. که این امکان را به افراد می­‌دهد تا برنامه‌های روزانه، زندگی خانه و کار خود را به خوبی مدیریت کنند. شرکت­‌های بزرگ فناوری مانند اپل، چنین دستگاه­‌هایی را تولید می­‌کنند و به طور مداوم آن‌ها را توسعه می­‌دهند.          تا همچنان به چالش‌های سازمانی جدیدی مقابله کنند که در طول زندگی روزمره پدیدار می‌­شوند. آماری که با صنعت مخابرات مربوط است، روندهای کنونی و هیجان‌  انگیز بسیاری را در این زمینه به نمایش می­‌گذارد.

ارتباط بی­‌سیم برای اولین بار با اختراع رادیو در ابتدای قرن بیستم به دست آمد.    دست­یابی به این روش ارتباطی، به عنوان روشی جدید و سریع برای ارسال و دریافت اطلاعات، به طرز چشم­گیری ارتباطات در مسافت­‌های دور را سرعت بخشید. مخابرات در ابتدایی‌­ترین و ساده‌­ترین شکل از یک فرستنده، یک رسانه انتقال یا کانال و یک گیرنده تشکیل شده‌ است.

با این وجود امروزه، این صنعت پر سود، پیچیده و پنهانی، نوعی نبرد همیشه در جریان، برای حقوق معنویی، ثبت اختراعات، پرونده­‌های دادگاه و احکام است. که همه این­ موارد برای حفظ حاشیه در بازار لازم به نظر می‌­رسند.

آمار مخابرات درباره درآمدهای جهانی از خدمات مخابراتی اطلاعات جالبی از صنعت پیوسته متغیر و در حال توسعه مداوم را به تصویر می­‌کشد. و شامل پیش‌بینی تحولات آینده می­‌شود.       در سال 2011، بیش از یک تریلیون یورو درآمد در صنعت مخابرات ایجاد شده بود. تنها در مدت زمان سه سال، انتظار می­‌رفت این رقم بیشتر و بیشتر افزایش یابد. درآمد جهانی از تجهیزات مخابرات نیز نمای کلی موثری از این صنعت را ارائه می­‌دهد.

در سال 2005، میزان درآمد به رقم 196 میلیارد یورو ثابت بود. در سال 2011، این رقم به مقدار شگفت­‌آور 256 میلیارد یورو افزایش یافته بود.   پیش بینی می­‌شود در سال 2014 میزان درآمد به بیش از 274 میلیارد یورو برسد. روند کلی این صنعت  طی سال­‌ها در راستای رشد بوده است؛ تا به امروز، به نظر نمی­‌رسد نشانه­‌ای از توقف رشد این صنعت موجود باشد.

چندین ارائه دهنده بزرگ خدمات مخابراتی در اروپا وجود داردند،از جمله آن‌هاDeutsche Telecom ،Telefonica ،Vodafone ،France Telecom ، و Telecom Italiaمی­‌باشند. از سال 2009،Deutsche Telecom  آلمان با درآمد بیش از 64 میلیارد یورو در صدر این لیست قرار گرفت. Telefonica اسپانیا با بیش از 56 میلیارد دلار بعد از آلمان بود. در واقع، طبق آمار، اروپا طی شش سال گذشته به طور مداوم بیش‌ترین درآمد را در خصوص خدمات مخابرات از لحاظ منطقه نشان داده است. در سال 2010، 317 میلیارد یورو در این صنعت دراروپا، در مقایسه با 239 میلیارد دلار در آمریکای شمالی هزینه شده است.

براساس ارقام مربوط به درآمد عملیاتی مربوط به خدمات بی سیم ارائه دهندگان عمده ارتباطات مخابراتی ایالات متحدهVerizon در سال 2010 پیشرو این صنعت با درآمد بیش از 63 میلیارد یورو بود. متعاقباً  58.5  میلیارد یورو درآمد AT&T بود. تعداد اشتراک­‌های باند پهن فعال موبایل در سراسر جهان از 73 میلیون به بیش از یک میلیارد تنها در شش سال گذشته رسیده‌است. ازسپتامبر 2011، تعدادی از اشتراک­‌های تلفن همراه توسط  China Mobile راه­‌اندازی شد که بیش از 633 میلیون مشترک داشت، Vodafone  در انگلستان با 391 میلیون نفر مشترک در رده­‌ی بعد از چین قرار گرفت، در حالی‌که Deutsche Telecom آلمان با 128.5 میلیون نفر مشترک از آن­‌ها عقب افتاد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir