SDATA

فناوری اطلاعات

خدمات فنآوری اطلاعات عبارتند از خدماتی که سازمان­‌ها در ایجاد، مدیریت و ارائه اطلاعات و همچنین کمک به سایر کارکردهای تجاری مورد استفاده سازمان­‌ها قرار می‌دهند. این خدمات شامل مشاوره، توسعه نرم افزار، ادغام سیستم­‌ها، و همچنین وظایف عملی‌­تر مانند استقرار و پشتیبانی سخت افزار، تربیت و آموزش و میزبانی و برون‌ سپاری خدمات فن­آوری اطلاعات می‌­باشد.

براساس مدل بازار فن­آوری اطلاعات، پیش‌بینی می‌شود هزینه­‌ها در بازار جهانی خدمات فن­آوری اطلاعات تا سال ۲۰۲۱ به ۸۴۶ میلیارد دلاربرسد، که بیشتر از درآمد این بازار در سال ۲۰۱۷ و در حدود ۷۳۷ میلیارد دلار می­‌باشد. آمریکای شمالی بزرگ­ترین بازار منطقه‌­ای خدمات فن­آوری اطلاعات است که حدود نیمی از بازار جهانی را در برمی‌گیرد. فروشندگان پیشرو در این صنعت شامل شرکت­‌های آمریکایی آی­‌بی‌­ام IBM ، مایکروسافت Microsoft، آمازون Amazon، شرکت ایرلندی اکسنچر Accenture  و شرکت ژاپنی فوجیتسو Fujitsu  هستند که همگی آن­‌ها سالانه درآمدهای چند میلیارد دلاری تولید می‌کنند.

سرویس‌­های ابری

بخش مهمی از بازار خدمات فن­آوری اطلاعات، محاسبات ابری است. محاسبات ابری Cloud computing در واقع سرویس‌­ها یا نرم افزاری هستند که کاملاً بصورت آنلاین و از طریق کانال‌های توزیع شبکه محور ارائه می­‌شوند. درحالی­‌که ارائه­‌دهندگان سرویس­‌های ابری دارای سرور، سخت افزار و کارمندانی هستند که در یک‌مکان واقعی حضور دارند، در عین حال امکان دسترسی کامل به این خدمات به صورت آنلاین، از هر نقطه و بدون نیاز نصب هرگونه نرم افزار یا سخت افزار فراهم می­‌باشد. نمونه­‌هایی از سرویس‌­های ابری که به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار می­‌گیرند عبارتند از: جیمیل Gmail یا ایمیل آنلاین، اسپاتیفای Spotify و حتی فیسبوک Facebook. روی هم رفته پیش‌­بینی می­‌شود که درآمد جهانی حاصل از خدمات رایانش ابری در چند سال آینده رونق بیشتری بیابد و تا سال ۲۰۲۱ به مبلغ کل ۱۷۲ میلیارد دلار برسد.

صنعت برون­‌سپاری فن­آوری اطلاعات

همچنین بخش عمده­‌ای از صنعت خدمات فن­آوری اطلاعات، بازار برون‌سپاری فن­آوری اطلاعات است که شامل بهره­‌گیری از ارائه­‌دهندگان خدمات برای ارائه فرآیندهای تجاری وابسته به فن‌­آوری اطلاعات، خدمات کاربردی و راه­‌حل­‌های زیرساختی می‌باشد. طبق مدل بازار فن­آوری اطلاعات در این پایگاه، صنعت برون­‌سپاری فن­آوری اطلاعات به چهار بخش زیر تقسیم می‌شود: خدمات پرداخت حرفه‌ای، برون­‌سپاری فن­آوری اطلاعات، برون­‌سپاری کاربردهای فن­آوری اطلاعات و برون­‌سپاری اجرای فنآوری اطلاعات. اندازه کل بازار برون‌سپاری فنآوری اطلاعات در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۷۵ میلیارد دلار بوده­‌است و پیش­‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۱ نیز به حدود ۴۱۳ میلیارد دلار افزایش یابد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir