SDATA

ساخت سازه‌های هوافضایی

در این بخش بروزترین و مرتبط‌‌ترین اطلاعات مربوط به ساخت وسایل نقلیه هوایی ارائه می‌شود.صنعت ساخت هواپیما به دو بخش دفاعی و تجاری تقسیم می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که تولید هواپیماهای تجاری افزایش یابد. با توجه به تداوم رشد ترافیک مسافر، انتظار می‌رود که خطوط هوایی مدل‌های جدیدتری را به ناوگان خود اضافه کنند. همچنین طبق بررسی­‌های صورت گرفته مدل­‌های بوئینگ دریم لاینر (Boeing’s Dreamliner) و ایرباس ای۳۵۰ (Airbus Group’s A350) پرطرفدارترین مدل‌ها در این بخش می­‌باشند.

بزرگ­ترین تولیدکنندگان این صنعت شرکت­‌های هوافضا و صنایع جنگ‌افزاری اروپایی (EADS) هستند. از زمان ادغام بوئینگ در سال ۱۹۹۷ با مک‌دانل داگلاس (McDonnell Douglas)، رقیب سابق خود، صنعت ساخت هواپیما در عمل به‌عنوان یک انحصار دوگانه فروش شناخته می‌شود. دو شرکت مذکور روی‌هم‌رفته در حدود ۶۵ درصد ناوگان هواپیمای مسافربری جهان را در برمی‌گیرند. درحالی‌که از سوی دیگر شرکت کانادایی بمباردیه (Bombardier)، شرکت برزیلی امبرائر (Embraer) و شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی (Mitsubishi) ژاپن برای دست­یابی به باقیمانده سهم بازار با یکدیگر رقابت می‌کنند. همچنین شرکت جنرال الکتریک (General Electric) و شرکت فنآوری‌های متحد (United Technologies Corporation) نیز در شمار مهم‌ترین تأمین‌کنندگان موتورها و قطعات هواپیما جای دارند.

صنايع هوافضا در دنيا يكي از پيشروترين زمينه هاي تحقيقاتي است و همواره موجبات ترقي و جهش در ساير رشته هاي علوم و مهندسي را فراهم ساخته و در اين راستا بودجه هاي عظيم نظامي و غيرنظامي را به خود اختصاص داده است، موضوعاتي از قبيل طراحي و ساخت هليكوپتر، هواپيماي بدون سرنشين، بدون موتور، عمود پرواز و يا جنگنده از يك طرف و ساخت پايگاههاي فضايي، مسافرت به كرات ديگر و جنگ ستارگان از طرف ديگر جامعيت و حساسيت اين رشته را بيش از پيش روشن ميسازد.

کشورهایی که هواپیماهای نظامی تولید می‌کنند کم نیستند، اما بیشتر آنها شاید حدود ۹۰ درصدشان به دلیل عدم برخورداری از دانش بومی ساخت هواپیماهای عملیاتی فقط توانایی مونتاژ آن هم با اجازه شرکت یا کشور صاحب فناوری را دارند؛ بنابراین همین مسئله به یک نقطه‌ضعف جدی در سیستم دفاعی کشورها محسوب می‌شود و ممکن است با تیره‌ و تار شدن روابط سیاسی، در مدت زمان کوتاهی سیستم دفاع هوایی کشور وابسته آسیب‌پذیر شود.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir