SDATA

صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی

صنایع شیمیایی یکی از بزرگ­‌ترین شاخه‌­های صنعت جهان است و تأثیر قابل توجهی در بسیاری از صنایع دیگر دارد. مجموعا صنایع شیمیایی جهانی از ارزش عظیم پنج میلیارد دلاری برخوردار است. شرکت‌هایی مانند DuPont و  DowChemical و LyondellBasell در ایالات متحده، BASF و Bayer در آلمان و صنایع بنیادی عربستان سعودی جزو رده بالاترین‌­ها شرکت­‌ها در این صنعت هستند.

صنعت پتروشیمی به طور عمده نمایانگر  بخش شیمی آلی می‌باشد. مواد آلی بر پایه ترکیبات کربنیک هستند که در اصل از نفت خام و گاز طبیعی استخراج می­‌شوند. بسیاری از محصولات مورد استفاده در زندگی روزمره دارای ترکیبات مواد آلی هستند که در صنعت پتروشیمی تولید می‎­گردند. بارزترین نمونه‌های این ترکیبات عبارتند از رنگ‌­­افزاها، مواد پلاستیک، پوشش‌­های رنگی، مواد شوینده، الیاف مصنوعی و داروها.

شیمی معدنی یا غیر آلی بخش مهم دیگری از صنایع شیمیایی را تشکیل می­‌دهد. این بخش از علم شیمی ترکیبات بدون کربن را دربرمی‌­گیرد. از نظر تاریخی، شیمی معدنی به آن دسته از موادی اطلاق می­‌شود که توسط زندگی طبیعی و ارگانیک ایجاد نشده‌­اند. با این حال، تمایز بین ترکیبات آلی و غیر آلی به خوبی مشخص نیست، زیرا امکان تولید مواد آلی از ترکیبات غیرآلی نیز وجود دارد. شیمی معدنی مبنای بسیاری از علوم فنی مانند نیمه رساناها و متالورژی می­‌باشد.

بخش شیمی کشاورزی با رشد سریع جمعیت جهانی اهمیت روزافزونی یافته است. در عین حال، وسعت اراضی جهانی برای عرضه مواد غذایی در حال کاهش است، زیرا بسیاری از مناطق برای تولید کالاهای سوخت­‌های زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این معضل تنها با استفاده گسترده از محصولات شیمیایی کشاورزی نظیر علف‌کش­‌ها، حشره کش­‌ها، قارچ کش‌­ها و کودها قابل کنترل است تا بازده محصول هر هکتار به میزان حداکثر برسد. روندها نشان می‌­دهد که شرکت­‌های کشاورزی بیش از گذشته در امور مربوط به فن­اوری زیستی و مهندسی ژنتیک مشارکت دارند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir