SDATA

سوخت‌های فسیلی

سوخت‌های فسیلی

سوخت‌های فسیلی، سنگ بنای جهان مدرن صنعتی هستند. حدود ۸۰ درصد از تأمین انرژی جهانی هنوز هم از طریق منابع سوخت فسیلی شامل نفت خام، گاز طبیعی و زغال سنگ تأمین می­‌شود.

سوخت‌های فسیلی از بقایای گیاهان و حیوانات مرده ماقبل تاریخ زمین­‌شناسی پدید آمده­‌اند. در واقع، این محصولات با طی کردن مراحل تجزیه سرانجام انرژی خورشیدی را درون خود به گونه­‌ای ذخیره کرده‌­اند که اکنون نیز می­‌توان از آن بهره­‌برداری و استفاده نمود. در مقایسه با سوخت­‌های فسیلی، زیست توده­‌ها متشکل از پسماند­های آلی معاصر و سایر بقایا هستند. از سوی دیگر، سوخت­‌های فسیلی عامل اصلی برخی از مشکلات اضطراری جهان از جمله تغییرات آب و هوایی و گرم شدن کره زمین هستند.

بهره‌­برداری فنی از سوخت­‌های فسیلی در قرن هیجدهم و نوزدهم نیاز مبرم این انقلاب صنعتی بود. برخی از تشکیل بزرگ­‌ترین شرکت‌­های امروزی را می‌­توان در آن برهه زمانی ریشه‌یابی نمود. اکسان موبیل، غول نفت و گاز مستقر در تگزاس، که مستقیماً از نسل شرکت استاندارد اویل متعلق به سرمایه‌دار افسانه­‌ای جان دی راکفلر است که در سال ۱۸۷۰ تاسیس شد. و همچنین ریشه‌های ایجاد شرکت­‌های برتر استخراج ذغال سنگ آمریکایی مانند Peabody Energy و Consol Energy که به ترتیب در دهه ۱۸۸۰ و ۱۸۶۰ تأسیس شده­‌اند را نیز به همین ترتیب می­‌توان پیگیری نمود.

آمار و ارقام کلیدی مالی شرکت‌های مطرح این صنعت در شمار آمارهای برتر سوخت‌­های فسیلی قرار دارند. آمار بارز تولید نفت، گاز و ذغال سنگ نیز در دسترس هستند که این آمار دارای توزیع منطقه­‌ای می­‌باشند و یا براساس کشور رتبه‌­بندی می‌شوند. ذخایر سوخت­‌های فسیلی نقش اساسی را در کل اقتصاد جهانی دارند و در واقع محرک تعیین قیمت سوخت­‌های فسیلی هستند. همچنین در ارتباط با این زمینه، اشاره به رسوبات تازه کشف شده از ماسه­‌های نفتی و گازهای شیل در آمریکای شمالی بیش از گذشته اهمیت می­‌یابد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir