SDATA

رفتار خرید مشتری

در بخش رفتار خرید مشتری طیف وسیعی از آمار و نتایج نظرسنجی­‌ها ارائه می‌شوند که به بررسی رفتار مصرف‌کنندگان در زمینه‌های مختلف خرده‌فروشی مثل خواربار، پوشاک، کفش، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، لوازم‌خانگی و جواهرآلات می‌­پردازند.

سؤالاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت به‌عنوان‌ مثال عبارت‌اند از اینکه اغلب افراد از کدام فروشگاه و چگونه خرید می‌کنند؟ متوسط مخارج هفتگی افراد چقدر است؟ افراد به‌طور متوسط برای هر نوع محصول تا چه میزان هزینه می‌کنند؟ تولیدکنندگان، شرکت‌های تحقیقاتی، و آژانس‌های تبلیغاتی علاقه ویژه‌ای نسبت به موضوعاتی نشان می­‌دهند که در گروه­‌های مختلف جمعیت‌­شناسی آمار متفاوتی دارند. به‌علاوه، داده‌هایی که تضاد بین نسل‌ها را ارائه می‌­دهند نیز معمولاً موضوعات جذابی برای بررسی هستند.

در عصر ارتباطات همراه، مصرف­‌کنندگان بیشتری به خرید آنلاین می­‌پردازند (هرچند اکثر افراد هنوز هم محصولات خود را از فروشگاه‌های فیزیکی خریداری می‌کنند). به‌تازگی، حتی خرده‌فروشان مواد غذایی نیز امکان خرید آنلاین خواربار را برای مشتریان خود فراهم می­‌کنند. از دیدگاه آن‌ها، عواملی که مصرف­‌کنندگان را ترغیب به خرید خواربار به‌صورت آنلاین می‌کنند قابل‌ تأمل هستند تا با در نظر گرفتن این عوامل در مراحل بعدی خدمات موردنیاز مشتریان را به نحو بهتری تأمین نمایند. متخصصان صنعت خرده­ فروشی پتانسیل قابل‌توجهی را برای افزایش توجه به رفتار خرید مشتریان در طی دو سال آینده پیش‌­بینی می­‌کنند.

رفتار خرید مشتریان در زمان تعطیلات نسبت به رفتار خرید آن­ها در روزهای عادی متفاوت است. آمار و ارقام نیز تفاوت‌های قابل‌ توجهی را برای رفتار خرید مشتریان در مناسبت­‌ها و روزهای عادی نشان می­‌دهد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir