SDATA

خرده فروشی

صنعت خرده فروشیصنعت خرده فروشی مسئول نمایش و فروش کالاهای جدید و یا کارکرده به مصرف کنندگان برای استفاده شخصی و یا مصرف خانگی می‌­باشد. بخش تجارت خرده فروشی شامل خرده فروشی وسایل نقلیه موتوری، سوخت، غذا و سایر انواع خرده فروشی‌­های فروشگاه محور است.

در گذشته این حوزه شاهد کاهش سریع تعداد فروشگاه‌­های بزرگ و افزایش سوپرمارکت‌­ها و مراکز خرید بوده است.

اخیرا، افزایش خواروبارفروشی، تجارت آنلاین، و رشد حق امتیاز فروش صورت گرفته‌­است.همان­طور که صنعت خرده فروشی رشد یافته این تجارت مجبور به انعطاف‌­پذیری برای مقابله با چالش‌­های اقتصادی، پیشرفت­‌های تکنولوژیکی، رویه‌­های مصرف‌کنندگان، شکل­‌های خرده‌­فروشی جدید، جهانی‌­سازی و رقابت روبه رشد بوده­‌است.

این صنعت با میزان بالای اشتغال غیر­­رسمی پاره‌­وقت و فصلی مشخص می‌­شود. برآورد شده‌­است که بیش از نیمی از جمعیت بالغ در حال حاضر یا در صنعت خرده­‌فروشی کار می‌­کنند و یا زمانی در زندگی خود در این صنعت کار کرده‌­اند.صنعت خرده‌­فروشی جهان به گونه­ فزآینده­ای در حال رقابتی شدن است و این امر شرکت‌­ها را مجبور می­‌کند تا رویکرد نوآورانه‌­ای برای جذب مصرف کنندگان و ترغیب وفاداری بلند­مدت آن‌ها به مصرف بکار گیرند.

فروشگاه‌­های بزرگ تعداد توپ فوتبال مصرفی را از طریق جایگزینی محصولات دارای نام تجاری گران قیمت‌­تر با محصولات دارای برچسب خصوصی ارزان قیمت‌­تر افزایش می‌­دهند.بخش­‌های بسیاری از بازار هستند که رشد این صنعت را تجدید می‌­کنند.

برای مثال، در چند سال آینده در تمامی این صنایع، صنعت خرده‌­فروشی چند خطی جهان، به ویژه بازار خرده‌­فروشی (محصولات در­برگرفته‌­شده در صنعت خرده­‌فروشی تخصصی شامل کامپیوتر و  لوازم الکترونیکی، خرده‌­فروشی خودرو خرده فروشی مبلمان خانگی، خرده فروشی البسه و فروشگاه‌­های تخصصی می­‌باشد.) صنعت فروشگاه‌­های خواروبار فروشی کوچک و صنعت جهانی تجارت الکترونیک رشد قابل توجهی به خصوص در بازارهای نوظهور مانند آمریکای لاتین، خاورمیانه و آسیا انتظار می‌­رود.

صنعت جهانی تجارت الکترونیک با نفوذ اینترنتی گسترده‌­تر ارتقا می­‌یابد، با حدود 2.5 میلیارد نفر که در سال 2012 از اینترنت استفاده می‌­کنند. پیش­‌بینی می‌­شود که رشد تجارت الکترونیک B2C در ایالات متحده آمریکا در سال­­های ­آتی آهسته شود درحالی‌که رشد در دیگر مناطق شدت بیشتری می‌­گیرد، به ویژه در اروپای مرکزی و شرقی، جایی‌که فروش تقریبا نزدیک به 69 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده‌­است. شرکای کلیدی که در بازار خرده فروشی جهانی فعالیت می­‌کنند عبارتند از: House of Fraser، Galeries Lafayette، Arnotts، Fenwick، Bloomingdale’s، John Lewis، GALERIA Kaufhof، Arcandor، Debenhams، Saks Fifth Avenue، Macy’s، Stockmann، Marks & Spencer، Beales، Sears، DWW Woolworth Germany، El Corte Inglés، Dillard’s، Roebuck & Company، The Bay، Nordstrom و Maxeda.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir