SDATA

حمل و نقل ریلی

صنعت راه‌­آهندر این بخش، مرتبط‌ترین و بروزترین اطلاعات مربوط به صنعت راه‌­آهن ارائه می­‌شود.

معرفی موتور بخار ارتقا یافته توسط جیمز وات در قرن هجدهم نویدبخش آغاز عصر جدیدی در انقلاب صنعتی بود. کشورهای بیشتری اقدام به برنامه­‌ریزی و سرمایه­‌گذاری­‌های فراوان به منظور توسعه مسیرها و ایستگاه­‌های راه‌آهن انجام دادند. ترافیک ریلی به دو بخش مسافرت ریلی مسافربری و حمل و نقل ریلی باربری تقسیم می­‌شود. مسافران و گردشگران ترجیح می­‌دهند سفرهای خود را با اتومبیل­‌های ریلی مسافربری انجام دهند، درصورتی‌که محموله­‌های باری معمولاً توسط اتومبیل­‌های باربری حمل می­‌شوند.

بازارهای پیشرو در صنعت حمل و نقل ریلی باربری در جهان شامل کشورهای چین، ایالات متحده آمریکا و روسیه هستند. ایستگاه مرکزی قطار شهری نیویورک به نام ترمینال گرند سنترال، واقع در خیابان چهل­ ودوم و خیابان پارک اونیو در نیویورک، با داشتن ۴۴ سکو از ۶۷ مسیر مختلف عبور می­‌نمایند. با این وجود، پرترددترین ایستگاه‌­های قطار در کشور ژاپن قرار دارند که یکی از پرجمعیت­‌ترین کشورهای بزرگ در سطح جهانی می‌­باشد.

اگرچه در حال حاضر رویکردهای زیادی به منظور خصوصی‌سازی صنعت حمل و نقل ریلی صورت به عرصه ظهور رسیده است، اما با این وجود همچنان کنترل این صنعت تحت نظارت متصدیان دولتی صورت می‌­پذیرد. در کنار چین، ژاپن نیز به عنوان بزرگ­‌ترین بازار ترافیک ریلی مسافربری قرار گرفته است. بزرگ­‌ترین شرکت­‌های حمل و نقل ریلی باری و مسافربری عبارتند از شرکت راه­‌آهن آمریکایی امتراک Amtrak، و همچنین شرکت راه‌­آهن آمریکایی یونیون پسیفیک Union Pacific، شرکت ملی راه‌آهن آلمان دویچه بان Deutsche Bahn، راه‌­آهن شرق ژاپن و راه‌­آهن فرانسه SNCF.

خطوط ریلی و حمل و نقل ریلی نقش کمی در زمینه ی تجارت حمل ونقل بین المللی را در بر دارد ، لیکن در حمل و نقل عمومی می توان از امکانات راه آهن استفاده کرد. استفاده از وسایل نقلیه ریلی در ترانزیت مزیت هایی دارد از جمله امنیت آن و سالم بودن اینگونه حمل و نقل از نظر زیست محیطی.

 در مواردی که وزن و ابعاد کالا و تعداد آن بالا باشد و استفاده از وسایل نقلیه حمل و نقل جاده ای مناسب نباشد می توان در صورت داشتن کوریدور لازم از قطار برای اینکار استفاده کرد . البته اینگونه کالا قابلیت حمل از طریق هواپیما و کشتی را نیز خواهند داشت .  حمل و نقل دریایی حدود 90 درصد این تجارت را تشکیل می دهد و حمل و نقل هوایی در ایران امروزه نیز دارای مشکلاتی است که آمار ترانزیت از این شیوه را کمی پایین می آورد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir