SDATA

حمل و نقل آبی

 حمل و نقل دریایی

در این بخش، مرتبط­‌ترین و بروزترین اطلاعات مربوط به حمل و نقل دریایی و دریانوردی و کشتی‌­رانی در رودخانه‌ها و مسیرهای دریایی ارائه می­‌شود.

این طبقه‌بندی در حمل ونقل دریایی شامل جابجایی محموله‌­ها توسط کشتی­‌ها و قایق‌­ها می‌باشد. مسافرت با کشتی­‌های مسافربری در بخش «مسافرت، گردشگری و مهمان­داری» بررسی شده‌­است.

رودخانه­‌ها، دریاچه­‌ها و اقیانوس­‌ها مملو از میلیون­‌ها کشتی هستند که مسیرهای بازرگانی میان شرکای مهم تجاری را طی می­‌کنند. در مقیاس جهانی­، پرتردد­ترین بندرها در قاره آسیا واقع شده‌­اند و بزرگ­ترین بنادر در آسیا عبارتند از شانگ‌های، سنگاپور و هنگ­کنگ. بندر لس آنجلس به همراه بندر لانگ بیچ در مجاورت آن هر دو با هم بزرگ­ترین بندر در خارج از آسیا را تشکیل می­‌دهند.

ناوگان بازرگانی جهان شامل تانکرهای نفت خام، بنگاه­‌های باربری کالاهای فله، کشتی­‌های کانتینر و کشتی­‌های باری عمومی می‌­باشد. از نظر درآمد و ظرفیت، شرکت دانمارکی AP Møller-Mærsk مستقر در کپنهاگ بزرگ­ترین شرکت حمل بار دریایی جهان است. این شرکت دارای کشتی­‌هایی با ظرفیت حدود ۱٫۴ میلیون واحد معادل بیست فوت * است. در واقع، بزرگ­ترین کشتی­‌های این شرکت در کره جنوبی ساخته شده‌­اند که یکی از کشورهای مهم در بخش حمل و نقل دریایی صنعت کشتی­‌سازی جهان محسوب می­‌شود.

تا کنون خطر حمله دزدان دریایی بسیاری از تانکرها و کشتی­‌های کانتینری را تهدید نموده‌است. به علاوه، مسیرهای تجاری در حوالی سواحل شرق آفریقا و اندونزی در شمار خطرناک­ترین مسیرهای دریایی در سطح جهان برشمرده شده‌­اند. به ویژه اینکه نیاز به یک حمل و نقل دریایی منظم و ملاحظاتی چون موقعیت جغرافیایی خاص ایران، داشتن مرزهای طولانی آبی، دسترسی به آب‌های گرم و حساسیت حیاتی حمل و نقل کالا از طریق دریا نیز بر اهمیت این موضع می‌افزود.

* واحد معادل بیست فوت (یا TEU) واحد اندازه­‌گیری استاندارد این صنعت می­‌باشد که ظرفیت هر یک کانتینر باربری استاندارد را نشان می­‌دهد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir