SDATA

تجارت الکترونیکی C2C

در این بخش آمار، اطلاعات و داده‌های بازار مربوط به تجارت الکترونیکی مصرف‌کننده با مصرف­‌کننده (C2C) ارائه شده است. این داده­‌ها شامل اطلاعاتی درباره حجم و ارزش این نوع تجارت الکترونیکی و همچنین ارقام مربوط به بسترهایی است که آن را فعال­‌سازی می­‌کنند.

تجارت الکترونیکی مصرف‌کننده با مصرف‌کننده (که گاهی اوقات تجارت الکترونیکی مشتری به مشتری نیز نامیده می‌شود) به طور عمده توسط وب‌سایت‌هایی تسهیل می‌شود که صفحات نیازمندی­‌های رایگان، مزایده‌­ها، تالارهای گفتگو و صفحات فردی را برای کارآفرینان تازه‌­کار ارائه می‌دهند. شرکت‌هایEtsy ،eBay ،Craigslist ،Taobao ،Amazon و Kickstarter همگی عملیاتی را برای فعال­‌سازی معاملات و تعاملات مصرف­‌کننده به مصرف­‌کننده ارائه می­‌دهند. این وب‌­سایت‌­های واسطه­‌ای پول خود را به طور عمده از هزینه­‌های ناچیز پرداختی به فروشندگان دریافت می‌کنند و اغلب روش پرداختی مطمئن و راحتی را ارائه می‌دهند.

مثال شرکت‌های واسطه‌­ای

شرکت eBay  از زمان راه‌­اندازی در سال ۱۹۹۵، به عنوان یک وب­‌سایت حراج و فروش آنلاین در شمار رهبران تجارت الکترونیکی مصرف­‌کننده با مصرف­‌کننده (C2C) بوده­ است و آمار نشان می­‌دهد که یکی از سریع‌­الرشد­ترین شرکت­‌های اینترنتی بوده که توانسته است درآمد خالص سالانه خود را بین سال­‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ دو برابر نماید. درآمد این شرکت از هزینه اندکی حاصل می­‌شود که کاربران برای فروش یا حراج اقلام خود به و‌‌‌‌ب‌­سایت ارسال می‌کنند. داده‌های اخیر بازار نشان می­‌دهد که مخاطبان eBay  از بیشتر نقاط جهان هستند. به علاوه این شرکت در آغاز سال ۲۰۱۴ بیش از ۸۴ میلیون بازدید­کننده در آمریکا را به استفاده از خدمات خود راغب ساخته است­.

شرکت Etsy، یکی دیگر از بسترهای واسطه‌­ای، موقعیت سودآوری را برای کالاهای دست‌­ساز و قدیمی ایجاد نموده است. و بسیاری از فروشندگان دارای حساب کاربری در این و‌ب‌­سایت فروشگاه‌های Etsy خود را به عنوان یک تجارت و نه فقط یک سرگرمی در نظر می‌گیرند.  شرکت Craigslist که بخشی از آن متعلق به eBay است، شرکت Taobao متعلق به گروه علی­‌بابا و شرکت آمازون نیز نمونه­‌های دیگری از وب­‌سایت­‌های محبوب هستند که واسطه‌­ای را در اختیار کاربران قرار می­‌دهند که به وسیله آن می­‌توانند کالاهای مد نظر خود را خرید و فروش کنند و یا به مزایده بگذارند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir