SDATA

تجارت الکترونیکی B2C

این بخش آمار، اطلاعات و داده­‌های بازار مربوط به تجارت الکترونیکی بنگاه با مصرف کننده (B2C) را فراهم می­‌سازد. این داده‌­ها شامل اطلاعات مربوط به حجم و ارزش این نوع تجارت الکترونیکی، و همچنین آمار در بخش فردی، عادات خرید مصرف‌کنندگان و تجارت الکترونیکی خاص هر منطقه، کشور و یا شرکت می‌­باشد.

فروش جهانی تجارت الکترونیکی بنگاه با مصرف کننده در سال ۲۰۱۳ به ۱٫۲ تریلیون دلار رسیده‌است که از این میزان ۲۹٫۷ درصد آن توسط ایالات متحده تولید شده است. در این میان سهم ایالات متحده از تجارت الکترونیکی جهانی به آرامی اما به طور مداوم در حال کاهش بوده‌­است. درحالی‌که سهم چین بین سال­‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ تقریباً سه برابر شده است که نشان­‌دهنده روند گسترده‌­تر اقتصادی تغییر قدرت از ایالات متحده می­‌باشد. در اثر گسترش اینترنت و پرداخت‌­های دیجیتال، تعداد خریداران دیجیتال رو به افزایش است و پیش‌­بینی می‌شود این تعداد تا پایان سال ۲۰۱۳، نزدیک به یک هفتم از جمعیت جهان و بیش از یک میلیارد نفر برسد.

خرید آنلاین تقریباً ده درصد از درآمد خرده‌­فروشی ایالات متحده را تأمین می­‌کند و طبق آمارهای اخیر، تقریباً ۲۲ درصد از کل درآمد خالص در سراسر جهان بصورت آنلاین هزینه شده‌­است.

خرده­‌فروشی آنلاین

اگرچه تجارت الکترونیکی بنگاه با مصرف کننده (B2C) اغلب مترادف با خرید آنلاین یا خرده­‌فروشی آنلاین بکار ‌می‌­رود، اما شامل دسته‌بندی‌­های رو به رشد مانند خدمات آنلاین پولی یا محتوای پرداخت شده نیز می­‌شود. آمازون، یکی از بزر‌‌گ‌­ترین خرده‌فروشان آنلاین جهان با حدود ۲۳۷ میلیون حساب کاربری مشتریان تا پایان سال ۲۰۱۴، به دو بخش خدمات­‌رسانی (با محاسبات ابری و ذخیره­‌سازی) و محتوای پرداخت‌­شده (مانند فروشگاه اپلیکیشن و رسانه‌­های دیجیتال) منشعب شده‌­است. که آن را تبدیل به نیروی قدرتمندی در تجارت الکترونیکی نموده­‌است. آمازون همچنین بستری را برای فروشندگان شخص واسطی فراهم می­‌کند که از طریق آن کسب و کارها و سایر افراد می‌توانند به مشتریان برسند.

سایر خدمات بنگاه با مصرف کننده شامل خدمات مسافرتی، ارائه دهندگان پرداخت آنلاین مانند PayPal، و همچنین سایت‌­های معامله آنلاین با محبوبیت بالا مانند Groupon و LivingSocial می­‌شود.

محتوای پرداختی، مانند ویدیوهای دیجیتالی، موسیقی و کتاب، در سا‌‌ل‌­های اخیر با رشد شرکت‌هایی مانند Netflix ،Spotify ، iTunes و فروشگاه­‌های اپلیکیشن­‌های مختلف رشد سریع و ناگهانی داشته‌­است. دیجیتال‌سازی روزنامه­‌ها و موفقیت فروش کتاب­خانه‌های الکترونیکی نیز از عوامل جدایی‌ناپذیر در شکوفایی و رشد تجارت الکترونیکی با محتوای پرداخت شده محسوب می‌­شود.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir