SDATA

استخراج معدن، فلزات و مواد معدنی

استخراج معدن، فلزات و مواد معدنی

صنعت استخراج معدن، فلزات و مواد معدنی یکی از قدیمی‌­ترین صنایع روی زمین است. این صنعت به طور عمده شامل اکتشاف، تولید و پردازش منابع طبیعی است که در پوسته زمین واقع شده‌­اند. استخراج معدن، فلزات و مواد معدنی برای بسیاری از صنایع دیگر ضروری هستند. به عنوان مثال، سنگ آهن برای ساخت فولاد مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز و نیز صنعت ماشین آلات استفاده می­‌شود. دیگر محصول برجسته استخراج شده، زغال سنگ است که هنوز هم یکی از بزرگ‌ترین منابع انرژی در جهان است، و مثل اورانیوم، ماده اولیه اساسی برای تولید انرژی هسته‌­ای است.

با ارزش‌­ترین فلزات به اصطلاح فلزات گران­‌بها هستند. مهم‌ترین فلز گران­‌بها طلا است، پس از آن نقره و سپس گروه پلاتین از جمله فلزات گران‌­بها می­‌باشند. طلا و نقره که از گذشته تا کنون همواره نشانه ثروت بوده‌­اند، هنوز هم محرک­‌های مهمی در دنیای مالی محسوب می‌­شوند. تحولات تاریخی قیمت فلزات گران­‌بها از برترین آمار این شاخه از صنعت است. فلزات کم اهمیت‌­تر اما بسیار پرطرفدارتر فلزات پایه­ نامیده می­‌شوند. آهن، سرب، نیکل، روی و مس بهترین نوع شناخته شده از فلزات پایه هستند و در زندگی روزمره کاربرد فراوانی دارند.

در طی چند سال گذشته، خاک‌های کمیاب به عنوان مهم‌ترین موضوع در جهان معدن‌کاوی مطرح شده‌­اند. این گروه متشکل از ۱۷ عنصر نادر خاکی می‌­باشد، که بسیار پرتقاضا هستند و به طور خاص مورد نیاز صنایع دارای فن­اوری پیشرفته قرار می­‌گیرند. خاک‌­های کمیاب اغلب برای تولید آهن ربا، کاتالیزور، نمایشگر و غیره استفاده می‌­شوند. به عنوان مثال، صنعت انرژی بادی به این عناصر وابستگی زیادی دارد، زیرا برخی از اشکال نادر این عناصر برای تولید آهنرباهای دائمی نصب شده در توربین­‌های بادی مورد نیاز هستند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir