SDATA

آمار و ارقام کلیدی خرده فروشی

خرده‌ فروشی یکی از بخش‌های مهم اقتصادی جهان است. در این بخش مقیاس فاصله دوقطبی در سطح کسب‌وکار و نیز سطح فروشگاه وجود دارد. خرده‌فروشان پیشرو شرکت‌ های بزرگ و چند ملیتی هستند که بر این بخش تسلط دارند. آن‌ها طیف گسترده‌ای از فروشگاه‌های بزرگ را ازجمله هایپرمارکت­‌ها، سوپرسنترها، و فروشگاه‌های کوچک خواروبارفروشی را اداره می‌کنند.

عوامل تأثیرگذار در تقاضای مشتریان عبارتند از درآمد شخصی، اعتماد مصرف‌­کنندگان و نرخ بهره. سودآوری شرکت‌های فردی تا حد زیادی به مدیریت کارآمد زنجیره تأمین و کالا پردازی و بازاریابی مؤثر بستگی دارد. شرکت‌های بزرگ از مزایای خریداری، توزیع و بازاریابی برخوردار هستند. درحالی‌ که شرکت‌های کوچک با فروش کالاهای منحصربه‌فرد، ارائه خدمات برتر به مشتریان، ارائه تجربه خرید متمایز، یا ارائه خدمت در بازار محلی، به‌طور چشم‌گیری با یکدیگر به رقابت می­‌پردازند.

توجه به خرده‌فروشی از بعد اجتماعی نیز از اهمیت ویژه‌­ای برخوردار است. درحالی‌که ازلحاظ اقتصادی، خرده­‌فروشی بین تولید و مصرف ارتباط برقرار می‌کند، ازلحاظ اجتماعی نیز زندگی روزمره اکثر افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در دنیای کنونی کمتر کسی پیدا می‌­شود که هیچ‌­گونه کالایی را خریداری نکند، یا درواقع در صنعت خرده‌ فروشی فعالیتی نداشته باشد و یا به‌ نوعی در این صنعت درگیر نبوده باشد. برخی از افراد با خرده­‌فروشان ارتباط اجتماعی قابل‌توجهی به‌صورت روزانه یا هفتگی دارند و در حقیقت خرده­‌فروشان در برخی موارد به‌عنوان شبکه اجتماعی، پایگاه یا مرکز عمل می‌کنند.

بااین‌حال خرده­‌فروشی دارای استراتژی­‌های ادغام افقی و عمودی هستند. مرزهای محصولات سنتی نسبت به گذشته تغییر یافته‌اند و خطوط دقیق تجاری از بین رفته‌­اند. خرده‌فروشان دامنه وظایف خود را گسترش داده­‌اند و زنجیره تأمین و واسطه‌ها را نیز در برمی‌گیرند. همچنین فعالیت تأمین­‌کنندگان به‌طور مؤثرتری مدیریت گردیده و تحت تسلط کانال خرده‌فروشان کنترل می‌شوند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir