SDATA

آمار و ارقام کلیدی تجارت الکترونیک

در این بخش اطلاعات و داده‎­های بازار مربوط به آمار کلیدی تجارت الکترونیک ارائه شده‌است. این داده­‌ها شامل اطلاعات مربوط به درآمدهای فروش آنلاین و تعداد خریداران آنلاین و همچنین آمار جمعیت شناختی خریداران آنلاین و ارقام تجارت الکترونیک مخصوص کشورها می­‌باشد.

فروش از طریق تجارت الکترونیکی برای مدت چندین سال­ به طرز چشمگیری صعود داشته است و رشد بیشتر و مداوم­‌تری نیز در این نوع خرید و فروش پیش‌­بینی می‌شود. تعدادی از صنایع بیش از نیمی از میزان درآمد فروش خود را از طریق خریداران آنلاین دریافت می­‌کنند، زیرا مصرف‌­کنندگان از وب­‌سایت‌­های خرده‌­فروشی متعلق به بنگاه‌های انفرادی و همچنین خرده­‌فروشانی که تنها مبتنی بر فروش اینترنتی استفاده می‌­کنند که همچنین خدمات تجارت الکترونیکی مصرف­‌کننده با مصرف­‌کننده مانند Amazon و eBay را ارائه بدهند.

آمار داده‌­های بازار

تعداد کل خریداران دیجیتال در سراسر جهان بین سال­‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رشد داشته و انتظار می‌­رود که این روند همچنان رو به رشد باقی بماند. اطلاعات مربوط به تعداد خریداران دیجیتالی و ضریب نفوذ خریداران آنلاین در هر منطقه یا کشور نیز در این بخش موجود است. در حالی‌که کشورهای بریک (BRIC شامل برزیل، روسیه، هند و چین) به اهمیت اقتصادی جهانی بیشتری دست یافتند، محققان شروع به تمرکز روی آن دسته از بازارهای خاص کردند که اطلاعاتی را راجع به سهم اقتصاد اینترنت در تولید ناخالص داخلی و میزان دسترسی به وب‌­سایت­‌های خرده­‌فروشی در سراسر برزیل، روسیه، هند و چین ارائه ­دهند.

در حال حاضر ضریب نفوذ بازار در سایر کشورها مانند ایالات متحده آمریکا به طور قابل توجهی بسیار زیاد است. بر طبق آمار داده‌­های بازار در سال ۲۰۱۱، بیش از ۷۰ درصد از کل کاربران اینترنت بزرگسال در آمریکا خریدهای آنلاین انجام دادند و تمایل بیشتری نسبت به سایت‌­های اینترنتی و پیشنهادهای ایمیل نشان ­دادند که هدف آن­‌ها ارائه راهنمایی در انتخاب محصولات مورد نظر آن‌­ها بوده‌­است.

شرکت­‌های قابل اعتماد با طیف گسترده­‌ای از کالاهای پیشنهادی آنلاین از قبیل Amazon و eBay، بیشترین تعداد بازدیدکننده را به وب سایت‌­های خود در سال ۲۰۱۳ جذب نموده‌­ا­ند. آمازون مدعی است که به راحتی عنوان وب‌سایت برتر در تجارت الکترونیکی را دارد. زیرا توانسته است درآمد فروش خالص خود بیش از دو برابر طی سه سال گذشته افزایش دهد و مخاطبان آن شامل بازدید کننده‌­هایی از سراسر جهان هستند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir