SDATA

کالاهای تند مصرف

در در این بخش آمار و اطلاعات بازار درباره صنعت کالاهای مصرفی ارائه شده است.عبارت “کالای مصرفی” به کالاهایی اطلاق می‌شود که روزانه توسط خریداران به مصرف شخصی می‎رسند.کالاهای مصرفی برای برطرف کردن نیاز مصرف‌کنندگان، گروه‌های گسترده‌ای از محصولات شامل دسته‌های خوراکی و غیرخوراکی را شامل می‌شوند. بعلاوه‌ این کالاها در گروه کالاهای تند مصرف (FMCG) و کالاهای کند مصرف (SMCG)  طبقه‌بندی می‌شوند. برای هر محصول، براساس سرعت فروش آن به مصرف‌کننده هر یک از تعاریف اطلاق می‌شود.

کالای تندمصرف، کالاهایی با عمر مفید کوتاه‌تر از یک سال و شامل محصولاتی در دسته‌های خوراکی‌، نوشیدنی، مراقبت شخصی، محصولات بهداشتی، لباس، کفش، تنباکو، محصولات خوراکی و مراقبت از حیوانات خانگی نامیده می‌شود. این محصولات، اغلب کالاهای خریداری شده با فراوانی زیاد و هزینه‌های تکراری هستند.کالای کند مصرف، کالاهایی با عمر مفید طولانی‌تر از یک سال شامل لوازم خانگی، مبلمان، وسایل ساختمان‌سازی و… است. این کالاها دارای فراوانی پایینی در فروش هستند و چرخش کالا در آن‌ها به سرعت کالاهای تند مصرف نیست.

چشم‌انداز رقابت در صنعت کالاهای بسته‌بندی مصرفی (CPG)، در سال‌های اخیر توسط شرکت‌های بزرگ جهانی CPG مانند اورآل، یونیلیور، پروکتر اند گمبلر و نستله شکل گرفته است. بسیاری از شرکت‌ها برای توسعه محصولات جدیدشان با توجه به روند اخیر بازار و آخرین یافته‌های تحقیقات، مقادیر هنگفتی سرمایه‌گذاری می‌کنند. بعنوان مثال بسیاری از تولیدکنندگان در سطح جهانی، ملزم به رعایت قوانین هر کشور برای بسته‌بندی و برچسب‌گذاری محصول هستند. بعلاوه، فرمول هر محصول باید با سلایق مختلف مصرف‌کنندگان سازگار باشد.

با توجه به روند روبه رشد و پیشرفت فناوری‌ درزمینه‌ی صنعت پخش کالا و محصولات، انتظارات از این صنعت، روزبه‌روز بالاتر می‌رود.چراکه شیوه‌ی پخش، زمان رساندن کالا و حضور فعال و پررنگ در بازار، باعث می‌شود تا یک برند در ذهن مشتری ثبت شود. درنتیجه، هرچه سیستم‌های پخش، موفق‌تر عمل کنند، فروش محصول در بازار نیز افزایش می‌یابد.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir