SDATA

چگونه تصمیم بگیریم که ورشکست نشویم؟

افزایش نرخ ارز به کاهش تقاضای داخلی منجر میشود یعنی فروش کاهش می یابد.

با افزایش نرخ ارز ، منهای پانزده قلم کالا و خدمات ( غذا ٬ درمان ٬ نیازهای سوپری خانواده ها ٬ کفش و پوشاک ، …) فروش در بقیه کالاها به ٣٠ درصد سال ٩۶ کاهش یافته است .

در مورد کالاهای تولید داخل کاهش ٧٠ درصدی فروش ، اگر قیمت کالا مزیت صادراتی داشته است ، کالاهايی که در داخل فروش نرفته صادر شده است اما در مورد کالاهائی که قیمت کالا بالاتر از بازار جهانی است ، تولید کنندگان برای فروش به جان هم افتاده اند و دارند زیر فروشی می کنند، رقابت منفی این قبیل بازار ها را به زیان دهی انداخته است .

به همه مطالب من در این کانال یک پرانتز اضافه کنید ، همه مطالب من در صورتی درست است که قیمت محصول تولید داخل بالاتر از بازار جهانی نباشد اگر قیمت محصول بالاتر از بازار جهانی باشد ، تولید کننده داخلی با بحران مواجه است.

قیمت گوشت گوسفندی به محض اینکه از قیمت گوشت گوسفندی در افغانستان بالاتر رود قاچاق گوسفند از افغانستان به ایران ظرف یک ماه به کاهش قیمت گوشت گوسفندی در ایران منجر میشود.

چه کالاهای تولید داخل در ایران گران تر از بازار جهانی است ؟ در ٩٠ درصد موارد تولید کنندگان خرد در ایران قادر به رقابت با تولید کنندگان کلان نیستند لذا با این نرخ ارز، تولید کنندگان خرد یا تعطیل شدند یا در حال تعطیل شدن اند .

باید از ٨٠ درصد رقبا با سرمایه کمتر ، فروش بیشتر داشته باشید اگر فاقد این ویژگی باشید از بازار اخراج میشوید ( دومین شرط باقی ماندن در بازار ).

همه مطالب من در سایت مشروط به انطباق با این دو گزاره صحیح است .

وقتی در یک مقاله نوشته میشود با وضعیت موجود بارندگی و نرخ موجود ارز ، بخش کشاورزی و دامپروری در موقعیت ممتازی قرار دارد مشروط به رعایت بقیه نکاتی است که در سایت آمده است از جمله دو نکته فوق .

از خوانندگان درخواست میشود مطالب سایت را در مجموع مورد قضاوت قرار دهند هر تحلیل حداقل یک بسته ٢٠ تایی پیوست دارد که در این تحلیل دو بسته پیوست آورده شده است.

هر کس فقط با استناد به یک فاکتور از مطالب کانال تصمیم بگیرد حتما ورشکست میشود، هر کس فقط به یک فاکتور از مطالب من بدون ٢٠ فاکتور ضمیمه استناد کند در ابعاد فکر نمی کند و فعال اقتصادی که ٢٠ بعدی فکر نکند ثروتمند باقی نمی ماند ، این مطلب مدام تذکر داده میشود ولی نتیجه ندارد مجددا در بخش اظهار نظر ممبر ها در اینستاگرام ، یک بعد از مطالب سایت و کانال مورد رد و قبول قرار می گیرد.

نوسینده: دکتر محمد حسین ادیب

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir