SDATA

دولت با کاهش صادرات نفت چگونه اداره میشود؟

نرخ دلار به ضرورت های بودجه ای دولت هم بستگی دارد .

دولت ماهانه ٩ هزار میلیارد تومان به شاغلین حقوق پرداخت می کند.

بخشی از حقوق بازنشستگان هم از محل کمک دولت تامین میشود دولت در ماه ۴ هزار میلیارد تومان به صندوق های بازنشستگی کمک می کند.

قاعده بودجه نویسی دولت بر یک اصل استوار بود ، حقوق شاغلین و کمک دولت به بازنشستگان باید از محل صادرات نفت پرداخت شود و بعد اگر چیزی ماند در بقیه قسمت ها هزینه شود.

با کاهش سنگین صادرات نفت ، حقوق شاغل و بازنشسته از کجا باید پرداخت شود ؟ اگر دولت می خواست حقوق را از محل منابع بانک مرکزی پرداخت کند نرخ دلار سر به فلک می کشید.

در مهر ماه دولت ١٢ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت کرد و مجموعا ١٣ هزار میلیارد تومان حقوق به شاغل و بازنشسته پرداخت کرد که فقط هزار میلیارد تومان کسری داشته است یعنی حقوق را از محل مالیات پرداخت کرده است.

دولت بقیه هزینه های خود را منهای حقوق ، ٧٠ درصد کاهش داده است لذا دولت بدون اینکه تورم درست کند خود را با کاهش صادرات نفت تطبیق داده است .

نویسنده دکتر محمد حسین ادیب

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir