SDATA

کاربرد رسانه

کاربرد رسانه

کاربرد رسانه، همچنین که مصرف رسانه یا رژیم مصرف رسانه‌­ای نیز نامیده می­‌شود، که عبارت است از «مجموعه اطلاعات و سرگرمی رسانه­‌ای­ که هر فرد یا گروه دریافت می­‌کند». ضریب نفوذ رسانه، اساسی­‌ترین معیار سنجش کاربرد رسانه است. ضریب نفوذ رسانه­، یا میزان دسترسی مخاطبان به رسانه، نشانگر سهم افراد در یک کشور، منطقه یا گروه است که از یک رسانه استفاده می‌­کنند.

پس از تعیین ضریب نفوذ، میزان مصرف رسانه با توجه به زمانی اندازه‌گیری می‌­شود که افراد به استفاده از رسانه در یک بازه زمانی معین تخصیص می­‌دهند، به عنوان مثال در مدت زمان روزانه یا ماهانه. الگوهای مصرفی رسانه را می­‌توان با جزئیات بیشتری مورد مطالعه قرار داد. همچنین الگوهای مصرفی کاربران با در نظر گرفتن مکان­‌هایی که در آن از رسانه خاصی استفاده می‌شود و لوازمی که برای مصرف رسانه بکار می‌­روند (مانند رسانه‌های صوتی، صوتی و تصویری و همچنین دیجیتال) بسیار دقیق‌­تر مورد تحلیل قرار می­‌گیرند.

زبان رسانه­‌های مصرفی نیز شاخص مهمی برای تحلیل ملل چندزبانه و رفتار اقلیت­‌های قومی می­‌باشد. قرار گرفتن در معرض مصرف رسانه در عین حال، بدون در نظر گرفتن کاربرانی که قصد مصرف رسانه را دارند، میزان دسترسی کاربران و ضریب نفوذ رسانه­‌ها را اندازه­‌گیری می­‌کند. به عبارت دیگر، محاسبه سهم افراد قرار گرفته در مجاورت یک رسانه صوتی یا صوتی- تصویری که بدون داشتن هدف خاصی در معرض مصرف رسانه قرار می­‌گیرند و محتوای آن را می­‌شنوند و یا می­‌بینند.

این بخش همچنین شامل اطلاعاتی درباره اخبار مصرفی می­‌باشد. به علاوه اطلاعاتی در مورد اساسی‌­ترین آمار اندازه­‌گیری اخبار مصرفی شامل تعداد یا سهم افرادی که از رویدادهای جاری مطلع می­‌مانند و همچنین داده­‌های کانال­‌های رسانه‌­ای استفاده شده برای مصرف انواع مختلف اخبار (اخبار داخلی، بین‌المللی، ورزشی و اخبار افراد مشهور) ارائه می‌­شوند. آمار و ارقام مربوط به اعتبار رسانه­‌های خبری و محبوبیت مجریان خبر نیز در بخش ارائه شده‌­اند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir