SDATA

سیاست و دولت

سیاست و دولت

در بخش سیاست و دولت آمار مربوط به موضوعات گسترده سیاسی ارائه‌شده است به‌علاوه اینکه تمامی اطلاعات مربوط به دولت‌نیز در این بخش گنجانده‌شده است. طبقه‌­بندی اصلی بخش سیاست و دولت شامل داده­‌های افکار‌سنجی‌ها و نظرسنجی­‌های عقاید عمومی در مورد تصمیمات سیاسی و همچنین عملکرد کلی دولت‌ها می­‌باشد.

در بخش‌های فرعی، داده‌های مفصلی در مورد انتخابات، امور مالی دولت و اشتغال ارائه می‌شود.بخش امور مالی دولت به‌طور عمده اطلاعات مربوط به گذشته و هزینه‌های آتی دولت را در برمی‌گیرد که در نشریات رسمی مانند گزارش بودجه نیز ارائه‌شده‌اند. به‌علاوه، سایر موضوعات مالیاتی ازجمله درآمد مالیاتی، بدهی­‌های دولت و همچنین بدهی­‌های مربوط به سطوح دولتی و شهری نیز موردبررسی قرار می­‌گیرند.

دولت در ایران در دهه اول انقلاب به سمت سیاست های اقتصادی حرکت کرد که می توان از آنها به سیاست های بازتوزیعی تعبیر کرد. بخشی از استدلالات کلی ادبیات انقلاب این است که حرکت دولت های انقلابی به سمت سیاست های بازتوزیعی از خصلت های عمومی و تا حدی ساختاری آنها محسوب می شود. همچنین آنگونه که برخی جامعه شناسان سیاسی استدلال می کند دخالت دولت در ساخت اقتصادی و در اینجا حرکت دولت به سمت سیاست های بازتوزیعی، می تواند موجد برخی تحولات در ساخت دولت شود.

سیاست؛ حساس‌ترین حوزۀ فعالیت انسان در جامعه است و تحت تأثیر فرهنگ، اندیشۀ مردم، منافع، نظریات گروهی و شخصی و عوامل اقتصادی هر جامعه قرار دارد و خود نیز بر آن تأثیر می‌گذارد.
در پرتو این تعریف از سیاست می‌توان علم سیاست را چنین تعریف کرد. علم سیاست، رشته‌یی از آگاهی اجتماعی است که وظیفه آن شناخت منظم اصول و قواعد حاکم بر روابط سیاسی میان نیروهای اجتماعی در داخل یک کشور و روابط میان دولت‌ها در عرصۀ بین‌المللی است.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir