SDATA

جمعیت شناسی

جمعیت شناسی

در این بخش مرتبط‌ترین اطلاعات جمعیت شناسی، از جمله داده‌ها، آمار و مطالعات بازار در این زمینه ارائه می­‌شود.

در واقع آمار جمعیت شناسی عبارت است از بررسی جمعیت جوامع انسانی از جنبه­‌های گوناگون. به عنوان مثال، داده‌های دموگرافیک معمولا شامل اندازه و تراکم جمعیت و ویژگی‌هایی است که ترکیب­‌های گوناگون جمعیتی را توصیف می‌کنند.جمعیت کنونی جهان۷٫۶ میلیاردنفر درسال۲۰۲۰ است انتظار می‌رود این تعداد درسال ۲۰۳۰به ۸٫۶ میلیاردنفر افزایش یابد.طبق پیش بینی های صورت گرفته تعداد کل جمعیت جهان در سال ۲۰۵۰ به حدود ۹٫۸ میلیاردنفر ودرسال ۲۱۰۰ به۱۱٫۲ میلیارد نفر برسد.

مردم‌شناسی رسمی معمولاً تنها به مطالعهٔ فرایندهای جمعیتی می‌پردازد حال آن‌که در حالت گسترده‌تر این دانش می‌تواند به بررسی فرایندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست‌شناسی اثرگذار بر روی جمعیت‌ها نیز بپردازد.جمعیت‌شناسی در کمک به دولت‌ها برای برنامه‌ریزی توسعه و در بازاریابی کاربرد بسیاری دارد.این دانش به بررسی باروری، مرگ ومیر و مهاجرت می‌پردازد. بخش‌هایی از این دانش که امروزه اهمیت بسیاری یافته‌اند عبارتند از انفجار جمعیت، رابطهٔ بین جمعیت و توسعهٔ اقتصادی، اثر تنظیم خانواده، تراکم شهرها، مهاجرت‌های غیرقانونی و غیره.

واژۀ جمعیت شناسی یا دموگرافی مرکب از دو کلمۀ یونانی دموس(به معنی مردم؛ جمعیت) و گرافوس (به معنی شناسایی، نگارش و ترسیم و شناخت) است. کلمۀ دموگرافی را برای اولین بار گیارد در سال 1855 متداول نمود و تحت عنوان اصول جمعیت شناسی تطبیقی به کار گرفت. به موجب تعریف (در فرهنگ جمعیت شناسی سازمان ملل متحد) جمعیت شناسی علمی است که هدفش مطالعۀ جمعیت های انسانی است و ابعاد، ترکیب، ساختمان، تحول، حرکات، خصائص عمومی جمعیت ها را از نظر کمی (مقداری) بررسی می کند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir