SDATA

اقتصاد

اقتصاددر بخش اقتصاد، کلیه آمار مرتبط با شاخص‌های بنیادی اقتصاد و تمامی مسائل مربوط به اقتصاد ارائه می­‌شود.

اطلاعات و داده­‌های مربوط به اقتصاد شامل داده‌های مربوط به شاخص‌های کلیدی اقتصادی مانند تولید ناخالص داخلی (GDP)، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI)، شاخص قیمت تولیدکننده (PPI)، تولید صنعتی، نرخ اشتغال و بیکاری، درآمدهای ساعتی، تجارت بین‌المللی (واردات، صادرات) و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی می‌باشد که تنها تعداد معدودی از این موارد هستند.

علاوه بر داده‌های دولتی، همچنین شاخص‌های مرتبط با اشخاص ثالث مانند شاخص احساس مصرف‌کننده (CSI)، شاخص مدیران خرید (PMI)، شاخص خوش‌بینی کسب و کارهای کوچک (SBO) و شاخص اعتماد اقتصادی (ECI) نیز در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در حال حاضر، ایران بر اساسِ فهرست صندوق بین‌المللی پول با توجه به GDP اسمی بیست و یکمین و بر اساسِ GDP تعدیل شده با شاخص برابری قدرت خرید هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیاست. در این رتبه‌بندی، و بر اساسِ معیار اولی به ترتیب کشورهایِ ترکیه و عربستان سعودی و بر اساس معیار دوم کشور ترکیه بالاتر از ایران قرار می‌گیرند.با توجه به اهمیت رو به رشد بخش مالی اقتصاد، در عصر حاضر، تحلیلگران اصطلاح اقتصاد واقعی را به کار می‌گیرند تا بخش واقعی اقتصاد را که واقعاً با تولید کالاها و خدمات ارتباط دارد، از بخش مالی اقتصادی تفکیک کند که مرتبط با خرید و فروش در بازارهای مالی است.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir