SDATA

رسانه‌های اجتماعی و محتوای تولیدی کاربران

در این بخش آمار، اطلاعات و داده‌های بازار مربوط به رسانه‌های اجتماعی مورداستفاده و همچنین محتوای تولیدشده توسط کاربران ارائه می‌شود. این اطلاعات شامل بخش‌ها و صنایعی مانند وب­سایت­‌های شبکه‌های اجتماعی، تولید و پالایش محتوا توسط کاربران، اپلیکیشن‌های رسانه­‌های اجتماعی و همچنین آمار جمعیتی و موارد کاربرد آن می‌باشد.

در حال حاضر، بیش از ۱.۶ میلیارد کاربر شبکه­‌های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارند و از میان بیشتر از ۶۴ درصد از کل کاربران اینترنت به خدمات وب­سایت‌های رسانه­‌های اجتماعی به‌صورت آنلاین دسترسی دارند. با توجه به آمار، استفاده از شبکه­‌های اجتماعی یکی از رایج‌ترین روش‌های گذراندن اوقات فراغت برای آن دسته از کاربران اینترنت به شمار می­‌رود که با این روش به‌راحتی با دوستان و خانواده‌های خود تماس برقرار می­‌کنند و نیز به‌موقع از اخبار جدید و سایر مطالب مطلع‌ می‌شوند.

در میانه سال ۲۰۱۳، فیس‌بوک بیش از نیمی از کل بازدید‌های وب­سایت‌های رسانه­‌های اجتماعی را به خود اختصاص داد که این رتبه فیس‌بوک را در جایگاه محبوب‌ترین شبکه اجتماعی قرار داد و پس‌ازآن یوتیوب، وب­سایت ویدیو متعلق به گوگل و همچنین توییتر در جایگاه دوم قرار گرفتند. فیس‌بوک با بیش از ۱.۱ میلیارد کاربر فعال در ماه، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در سراسر جهان محسوب می­‌شود.

بااین‌وجود اینکه فیس‌بوک رهبر مطلق بازار ازنظر تعداد کاربران فعال ماهانه می­‌باشد، درعین‌حال دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز در کنار آن رونق گرفته‌اند. برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، شبکه ارتباطی ویژه­ای را برای متخصصان مشاغل حرفه‌ای فراهم می­‌کند درحالی‌که برخی دیگر از شبکه­‌های اجتماعی چینی مانند کیوزون (Qzone) برای وبلاگ نویسان و یا رنرن (Renren) مخصوص دانشجویان هستند و درواقع گروه­‌های بسیار بزرگی از کاربران محلی را  مخاطب قرار می­‌دهند.

گزینه­‌های فراوانی از انواع شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که عملکرد آن­ها به‌شدت بر محتوای تولیدی کاربران وابسته است. شبکه­‌های اجتماعی تامبلر برای به اشتراک‌گذاری تصاویر با حجم بالا، اینستاگرام و پینترست در اصل جایگاهی برای فعالیت کاربران تولیدکننده محتوا و پالایش کننده محتوا به‌صورت دیجیتالی می­‌باشند.

گسترش استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها سبب افزایش کاربری شبکه‌های اجتماعی شده‌است. با توجه به داده‌های بازار کنونی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و تجارت اجتماعی، دو صنعت رو به ترقی و دارای پتانسیل درآمد بالا می­‌باشند.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir