SDATA

جرایم سایبری

در این بخش آمار، اطلاعات و داده‌های بازار مربوط به جرائم رایانه­‌ای یا سایبری ارائه می‌شود. این اطلاعات شامل بخش‌هایی مانند کلاه‌برداری، هک و دست‌کاری، تهدیدات سایبری و آزار رسانی رایانه‌­ای و مزاحمت­‌های الکترونیک، جنگ‌های سایبری و همچنین آمار جمعیتی می­‌باشد.

جرائم سایبری یا رایانه‌ای به دو دسته تقسیم می­شوند: گروه اول شامل جرائمی است که به‌طور مستقیم تخریب کامپیوترها را مورد هدف قرار می­‌دهد مانند ویروس‌ها، حملات و بدافزارها. تمرکز گروه دوم بیشتر بر روی جرائم اینترنتی و آنلاین است که در این‌گونه جرائم از شبکه‌های رایانه‌ای یا دستگاه‌های کامپیوتری به‌عنوان ابزاری برای کلاه‌برداری و سرقت هویت به‌وسیله مهندسی اجتماعی و همچنین زورگویی، کمین، تهدید و جنگ‌ سایبری استفاده می‌شود.

در حال حاضر، برخی شرکت‌ها در آمریکا خسارت سالانه بیش از ۵۲۵ میلیون دلار ناشی از جرائم سایبری را متحمل می­‌شوند که اکثر این خسارت­‌ها درواقع از عواملی مانند کد مخرب و حمله عدم پذیرش سرویس منتج می­‌شوند.

علاوه بر این جرائم، نقض داده‌ها و پیامدهای آن‌ نیز تأثیرات عمیقی بر مصرف­‌کنندگانی داشته است که از طریق دزدی اطلاعات شخصی و جزئیات کارت­‌های اعتباری آن­ها صورت گرفته است. بزرگ‌ترین نقض اطلاعات آنلاین فعلی بیش از ۱۳۰ میلیون حساب کاربری را درخطر قرارداده­است. حملات فیشینگ به‌احتمال بیشتر برند‌های آنلاینی مورد هدف­ قرار می­‌دهند که شانس بالاتری برای هدف­‌گذاری دارند. برخی از این برندهای آنلاین عبارت‌اند از ارائه‌دهنده خدمات پرداخت آنلاین پی­پال و خانه حراج آنلاین ای­بای، و همچنین ارائه­‌دهندگان خدمات آنلاین متعدد که به ارائه شناسه هویت شخصی و نیز اطلاعات پرداخت نیاز دارند.

با گسترش دسترسی فراگیر به اینترنت، افزایش کاربردهای ابزار اینترنتی و استقبال تمامی گروه‌های سنی از شبکه­‌های اجتماعی، ارتکاب جرائمی از قبیل زورگویی سایبری و کمین سایبری، بیشتر از گذشته به‌خصوص در میان نوجوانان رایج شده‌است. زورگویی سایبری عبارت است از آسیب‌رسانی یا آزاررسانی به دیگران به‌طور عمدی، مکرر و خصمانه، مانند سو استفاده از ملاقات­‌های مجازی.

شرکت دانش بنیان اس دیتا با درک ضرورت توسعه خدمات سازمانی داده محور، در سال 1393 آغاز به کار کرد.
این مجموعه با پرورش متخصصان متبحر در زمینه تحلیل اطلاعات فعالیت خود را به طور تخصصی در زمینه‌های تحقیقات بازار، مدیریت ارتباط با مشتری، هوش تجاری، برنامه‌ریزی فروش و مدیریت اثربخشی تبلیغات و توسعه برند گسترش داد.
این شرکت با توسعه و ارائه خدمات خود با محوریت تحلیل داده‌ها، داده‌کاوی (Data Mining) و بیگ دیتا تحولی در اجرای پروژه‌های پژوهشی – صنعتی ایجاد کرده است.

نماد ها


logo-samandehi

آدرس ، تلفن ، ایمیل

تهران، میدان شهر زیبا، خیابان احمد کاشانی، خیابان پردیس

ساختمان پردیس         02140443660        Info@sdata.ir